check link mail minus plus rss search

مشاوره

رایگان

فقط کافیه کلیک کنید!
شروع کنید!

اثرات گرم شدن زمین

۲۵ دی ۱۳۹۷


واقعیت های مهم درباره تغییرات آب و هوایی و گرم شدن زمین در جهان

دانشمندان هیئت میان دولتی تغییرات آب و هوا- مرجع جهانی علوم اقلیمی اعلام کرده اند که گرمایش نظام اقلیمی غیر قابل انکار است به احتمال بسیار زیاد نفوذ انسان دلیل عمده گرم شدن جو زمین از اواسط قرن بیستم تا کنون بوده است.

در طول صد سال آینده این گرمایش شیوه ی زندگی مردم سراسر جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

حتی اگر از اثرات تغییرات آب و هوا آگاهی داشته باشید بد نیست نگاهی به نکات اصلی این پدیده بیاندازید.

چرا آب و هوا در حال تغییر است؟

نور خورشید که از جو عبور می کند و با رسیدن به سطح زمین جذب می شود و سپس توسط سطح زمین به صورت انرژی گرما به فضا بازتاب می شود برخی از گاز های در جو این گرما را  جذب کرده و نزدیکترین لایه جو به زمین و سطح زمین را گرم می کنند.

یکی از این گازها دی اکسید کربن است و میزان انتشار آن در اثر رخداد های طبیعی مانند پوسیدگی گیاهان و فوران آتشفشان ها و همچنین فعالیت های انسانی مانند جنگل زدایی و استفاده از سوخت های فسیلی افزایش می یابد بنا به داده های ناسا سازمان فضایی ایالات متحده غلظت دی اکسید کربن در جو در اثر فعالیت های انسانی طی دویست سال گذشته به میزان ۴۰ درصد افزایش یافته است.

این یک مشکل اساسی است چرا که هرچه میزان دی اکسید کربن در جو بیشتر باشد مقدار گرمای جذب شده در جو نیز افزایش یافته و زمین را گرم تر می سازد این روند اثر گلخانه ای نامیده می شود.

شرایط آب و هوا و وضعیت آب و هوا یک چیز نیستند.

مشاهده تغییرات در وضعیت آب و هوا طی چندین سال ممکن است به دلیل تغییرات روز به روز در شرایط آب وهوا دشوار باشد بعضی از روز ها گرمتر و بعضی روز ها خنک تر هستند ولی نباید شرایط آب و هوا را با وضعیت آب و هوا اشتباه گرفت.

وقتی مردم درباره شرایط آب و هوا صحبت می کنند منظورشان نوسانات روز به روز و ساعت به ساعت در جو است، درجه حرارت و  میزان رطوبت مداوم بالا و پایین می شوند.

وقتی مردم درباره وضعیت آب و هوا یا وضعیت اقلیمی صحبت می کنند منظور چگونگی کنش جو سال به سال و معمولا طی دهه ها و قرن ها در یک مکان خاص است وضعیت آب و هوا الگو های دراز مدت را تشریح می کنند و این الگو ها نشان می دهند که زمین در حال گرم شدن است.

تغییرات آب و هوا چه تاثیری بر زندگی شما دارد؟

بنا بر نظر هیئت میان دولتی تغییرات آب و هوا، تاثیرات چشمگیر و مختل کننده یک سیاره در حال گرمایش روی داده است به ویژه شما شاهد موارد زیر هستید:

۱-افزایش تغییرات شدید آب و هوا:

تغییرات آب و هوا باعث وخامت و افزایش سیلاب ها، طوفان های خطرناک و آتش سوزی ها در بسیاری از نقاط جهان می شود. تغییرات شدید اقلیمی موجب آسیب شدید به زیر ساخت های حیاتی مانند جاده ها، شبکه های برق، سیستم های مخابرات و آب وفاضلاب

می گردد.

۲- بالا آمدن سطح آب دریاها:

تصور می شود که جوامع ساحلی با بیش از نیمی از جمعیت جهان دچار فرسایش خاک و افزایش سیلاب ها می شوند ودر نهایت زیر آب می روند.

۳- افزایش کمبود آب شیرین و کاهش امنیت غذایی:

تغییرات آب و هوا دسترسی به آب تازه را در سراسر جهان کاهش خواهد داد که پیامدهای شدیدی برای روستانشینان و شهرستانیان به همراه خواهد داشت. کشاورزان تا کنون شاهد تغییر در میزان محصول بوده اند و باید با استفاده از روش های کشاورزی هوشمند خود را با تغییرات آب و هوا سازگار کنند.

هیئت میان دولتی تغییرات آب و هوا نتیجه گیری می کند که این تاثیرات با افزایش میانگین دمای جهان افزایش خواهند یافت. ما اکنون هنوز می توانیم با محدود کردن چشمگیر انتشار گاز های گلخانه ای از بدترین شکل گرمایش جهانی جلوگیری کنیم.

چه راه حل هایی پیش رو وجود دارند؟

اگر چه واقعیت ها پیرامون تغییرات اقلیمی هولناک هستند، فرصت های چشمگیری برای کاهش و آمادگی برای مقابله با اثرات آن وجود دارند.

مشارکت برای مقابله با تغییرات آب و هوا راه هایی را به منظور کاهش آلودگی به جوامع، کسب و کار ها و افراد ارائه می دهد.

برای دریافت فایل PDF کلیک کنید.

مطالب مرتبط

مقدمه ای بر بازاریابی و فروش
مقدمه ای بر بازاریابی و فروش

مقدمه ای بر بازاریابی و فروش

۲۵ دی ۱۳۹۷

سخنانی از پیتر دراکر در مورد سال ۲۰۲۰
سخنانی از پیتر دراکر در مورد سال 2020

سخنانی از پیتر دراکر در مورد سال ۲۰۲۰

۲۵ دی ۱۳۹۷

بیان تضادها در کتاب و مقالات منتشره در سایت فرهنگسرای علوم و تکنولوژی تهران
بیان تضاد ها

بیان تضادها در کتاب و مقالات منتشره در سایت فرهنگسرای علوم و تکنولوژی تهران

۲۴ دی ۱۳۹۷

نوبت عاشقی
نویت عاشقی

نوبت عاشقی

۲۵ دی ۱۳۹۷

چگونگي رويارويي با دنياي آينده

چگونگي رويارويي با دنياي آينده

۲۰ دی ۱۳۹۷

نظر کاربران

نظرات خود را ارسال کنید


  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.